Historie Bufetu nesahá toliko do minulosti, ale je jistě zajímavá a určitě stojí za zaznamenáni.
Bufet leží na nejstarší stezce přes hřebeny Krkonoš takzvané "Slezské cestě". Procházela tudy hranice mezi panstvím Maršovským a Vrchlabským, později mezi krajem Královehradeckým a Bydžovským, okresem Trutnov a Vrchlabí a nyní je zde trojmezí obcí Pec pod Sněžkou, Strážné a Špindlerův Mlýn. Nepsaně se zde dělí i Krkonoše na Východní a Západní.
K samotnému vzniku Bufetu však napomohl až velký rozvoj turistického ruchu na začátku 20. století v Krkonoších. Původní obyvatelé vrcholných partii hor, převážně německé národnosti, začali přizpůsobovat své boudy k pronajímání pokojů hostům a souvisejících služeb. Přiliv turistů a významná křižovatka několika  cest zřejmě dala podnět Hugovi Mitlöhnerovi k pronajati si pozemku od lesní správy a stlučení dřevěné boudy. Od tohoto okamžiku se začíná psát historie Rozcestí.
 
 
Na historii Rozcestí pracujeme a sháníme různé materiály pro její kompletaci. Pokud máte nějaké fotografie, informace nebo příběhy, které by s Rozcestím souvisely, napište nám prosím na info@chalupanarozcesti.cz nebo se rovnou zastavte :-). Děkujeme všem, kteří nám poskytli informace nebo fotky zejména p.Klimešovi z Veselého Výletu, Pavlu Cacákovi, Tomáši Kozákovi, rodině Messnerově, p. Hanušovi, manželům Soukupovým, manželům Vágnerovým, manželům Sekyrovým, rodině Grohmanově.